بیمارستان میرزا کوچک خان

نام مرکز
بیمارستان میرزا کوچک خان (Mirza Kouchak Khan Hospital)
نوع مرکز
دولتی
استان/شهر
تهران / تهران
آدرس و تلفن بیمارستان میرزا کوچک خان
خیابان استاد نجات الهی (ویلا) نبش کوچه چهارم، بیمارستان میرزا کوچک خان - 3 الی 88907061(021) - 42046(021)
بیمه های طرف قرارداد بیمارستان میرزا کوچک خان
تخصص های بیمارستان میرزا کوچک خان
متخصص بیماریهای کودکان (اطفال) - متخصص جراحی عمومی - متخصص داخلی متخصص زنان و زایمان - متخصص قلب و عروق - متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن - متخصص پزشکی قانونی - غدد -
فوق تخصص ها بیمارستان میرزا کوچک خان
فوق تخصص قلب اطفال - فوق تخصص نوزادان - فوق تخصص گوارش و کبد فلوشیپ نازایی و آی.وی.اف - فلوشیپ سونوگرافی زنان و زایمان - فلوشیپ سرطان شناسی زنان (انکولوژی زنان) - فوق تخصص لاپاراسکوپی و آی وی اف - فلوشیپ لاپاراسکوپی و هیستروسکوپی زنان - فلوشیپ جراحی کلیه، مجاری ادراری و تناسلی زنان (اورولوژی زنان) -

بیمارستان میرزا کوچک خان

بيمارستان یاس (میرزاکوچک خان قدیم) اولین بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان و زايمان در ايران بوده و دارای قدمتی بيش از 70 سال مي باشد كه در سال 1362 از بيمارستان زنان سابق (دکتر جهانشاه صالح ) واقع در پيچ شميران به بيمارستان شوروی سابق منتقل و با نام بيمارستان ميرزاكوچك خان به عنوان مركز درمانی، آموزشی وپژوهشی زنان به فعاليت خود ادامه داد. در سال 1388 نام بیمارستان میرزاکوچک خان به نام بیمارستان جامع زنان تهران تغییر یافت. در سال 1374 طرح ساخت یک بیمارستان در کنار بیمارستان میرزا کوچک خان به تصویب رسید اما به علت محدودیت منابع دولتی طی 16 سال تنها اسکلت 3 طبقه از آن ساخته و عملاً ادامه‌ی پروژه توقف یافت. در سال 1389 در راستای ارتقای سطح همکاری مشترک بخش دولتی و غیر دولتی، قرارداد دیگری فی‌مابین دانشگاه علوم پزشکی تهران و موسسه محب منعقد و مقرر شد بیمارستان دیگری از مجموعه محب ویژه بانوان در محل پروژه مصوب قبلی ساخته شود و به نام بیمارستان جامع زنان محب یاس مورد بهره برداری قرار گیرد. با توجه به تغییر استانداردهای ساخت بیمارستان در سال های اخیر و نیاز به طراحی مجدد و ساخت بیمارستان با استانداردهای روز، اسکلت قبلی کاملا تخریب شد و در همان محل زمین به مساحت 4200 متر مربع با 24132 متر مربع زیربنا در 10 طبقه بیمارستان جدید احداث شد. طراحی فضاهای داخلی و معماری ساختمان بیمارستان با هدف ارتقاء در بهبود و آسایش روحی بیماران، مطابق با استاندارد‌های روز دنیا صورت گرفته است و با بّکارگیری عناصر هماهنگ در رنگ و مصالح، دارای کیفیتی متفاوت و زیبا است و تداعی کننده محیط بیمارستانی معمولی نمی باشد. هم‌چنین، با توجه به محدودیت زمین، با کارشناسی اصولی و بهره گیری از اصول نوین معماری، فضاهای فیزیکی مناسب با رعایت روابط صحیح درون بخشی و برون بخشی تامین شود و ارتباّطات فیزیکی بخش ها به گونه ای باشد که موجبات رفاه بیماران، کارکنان و مراجعین را فراهم آید.
از ویژگی‌های خاص طراحی سازه بیمارستان، وجود پدهلی‌کوپتر (هلی پد) بر روی بام، برای انتقال بیماران اورژانس در شرایط بحرانی به بیمارستان می باشد. این بیمارستان دارای ظرفیت 250 تخت با14  بخش، اورژانس با 12 تخت تحت نظر و یک تالار جراحی با 10 اتاق عمل می باشد.
با اتمام پروژه ساختمانی بیمارستان محب یاس مورخ 16 شهریور ماه 1393، به پیشنهاد وزیر محترم بهداشت (جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی)، قراردادی با موسسه حمایت از بیماران محب منعقد گردید که براساس آن، مدیریت و اداره بیمارستان جامع زنان تهران به موسسه غیر انتفاعی محب واگذار می‌شد و پروژه انتقال بیمارستان از ساختمان قدیم به ساختمان جدید انجام گردید. در تاریخ 1/09/93 بیمارستان جامع زنان محب یاس به طور رسمی افتتاح شد و فعالیت خود را با مدل اداره مشارکتی بخش دولتی و غیر دولتی آغاز نمود. در دی ماه سال 1394 بیمارستان جامع زنان محب یاس به دانشگاه علوم پزشکی تهران واگذار و با نام بیمارستان یاس فعالیت خود را به صورت دولتی آغاز کرد و در مهر ماه سال 1395 بازسازی بیمارستان قدیم میرزا کوچک خان شروع گردید.
هم اكنون این مرکز با كادری مجرب در زمينه های بیماری های زنان وزایمان، نازايی و IVF، پره ناتالوژی، لاپاراسكوپی و انكولوژی زنان در خدمت جامعه است. يكی از ويژگی های مهم اين بيمارستان، ارائه خدمات توسط اساتيد خانم می باشد.
در حال حاضر دانشجويان پزشکی، كارورزان و دستياران تخصصی زنان وزایمان، فلوشيپ نازايی و IVF و پره ناتالوژی زير نظر اعضای هيئت علمی در اين بيمارستان آموزش می بينند. علاوه بر رشته تخصصی زنان و زایمان، دستیاران پاتولوژی، رادیولوژی و بیهوشی نیز دوره آموزشی را در این مرکز می‌گذرانند.

تلفن بیمارستان میرزا کوچک خان
آدرس بیمارستان میرزا کوچک خان
خیابان استاد نجات الهی (ویلا) نبش کوچه چهارم، بیمارستان میرزا کوچک خان
ایمیل
yashospital@gmail.com
مسیریابی
امتیازی ثبت نشده.
هیچ نظری ثبت نشده.

مراکز درمانی مشابه