بیمارستان رازی

نام مرکز
بیمارستان رازی (Razi Hospital)
نوع مرکز
دولتی
استان/شهر
تهران / تهران
آدرس و تلفن بیمارستان رازی
تهران – خيابان وحدت اسلامي – ميدان وحدت اسلامي – بن بست رازي – بيمارستان تخصصي پوست رازي - 55630665(021) - 55630553(021) - 55630174(021) - 55630853(021)
بیمه های طرف قرارداد بیمارستان رازی
تخصص های بیمارستان رازی
متخصص اعصاب و روان (روانپزشک) - متخصص پوست، مو و زیبایی - متخصص جراحی عمومی متخصص گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن -
فوق تخصص ها بیمارستان رازی
فلوشیپ آسیب شناسی پوست (درماتوپاتولوژی) - فلوشیپ زیبائی پوست ولیزر - فوق تخصص جراحی پلاستیک، ترمیمی و سوختگی

بیمارستان رازی

بيمارستان رازي يا كرسي بيماري‌هاي پوستي يكي از قديمي‌ترين و پر سابقه نرين مركز آموزشي دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني  تهران  محسوب مي‌شود.

بيمارستان در اواخر سال 1312 هجري شمسي توسط دكتر عباس خان ادهم ( اعلم الملك ) تأسيس شد.

اين بيمارستان دريكي از محلات قديمي تهران و در جنوب مركزي آن يعني در خيابان وحدت اسلامي و در جنوب شرقي ميدان وحدت اسلامي ( خيابان شاهپور - ميدان شاهپور سابق ) در زميني به مساحت 22000 هزار مترمربع قرارگرفته است. اولين ساختمان بيمارستان رازي مربوط به مرحوم ميزا عباس خان قوام الدوله واقع در جنوب شرقي ميدان شاهپور بود اما اين ساختمان راه مستقيم به خيابان اصلي شاهپور نداشت و دولت نمي‌توانست بدون انجام تشريفات قانوني مخارجي در اين مورد بنمايد لذا بدين منظور ساختمان مجاور كه متعلق به مرحوم سراج الدوله بهزادي بود توسط دكتر ادهم از نامبرده خريداري و ضميمه بيمارستان شد و بدين ترتيب بيمارستان راه مناسب براي ورود و خروج بيماران در خيابان اصلي شاهپور پيدا كرد.

در سال 1319 بيمارستان رازي طبق قانون تأسيس دانشكده‌هاي پزشكي به دانشكده پزشكي دانشگاه تهران واگذار شد و هم‌اكنون جزء املاك و مؤسسات دانشگاه علوم پزشكي تهران به‌ شمار مي‌رود.

پس از الحاق به دانشكده پزشكي، بخش‌ها و درمانگاه‌هاي جديدي داير و بخش جراحي نيز توسعه يافت و ساختمانش تكميل شد.

بيمارستان رازي تا سال 1315 در ساختمان‌هاي مذكور به مداواي بيماران نيازمند ارائه خدمت مي‌كرد تا اينكه در آن سال باغ محتشم السلطنه اسفند ياري ( ساختمان فعلي بيمارستان رازي ) به مبلغ 520000 ريال خريداري و بيمارستان در همان سال به محل جديد نقل‌مكان كرد و با تعميرات و اصلاحات ساختماني مناسب جهت درمانگاه‌ها و بخش‌هاي داخلي و جراحي بنا شد.

تشكيلات بيمارستان در آن زمان  متشكل از قسمت‌هاي زير بود: جراحي، داخلي، زنان، ميز راه، پوست و آميزشي، آزمايشگاه و داروخانه.

 سپس بخش‌هاي اطفال، راديولوژي، مسموميت‌ها، پوست و آميزشي در اين بيمارستان افتتاح شد.

باگذشت زمان، در تشكيلات بخش‌ها و درمانگاه‌هاي بيمارستان رازي تغييراتي صورت گرفت و بعضي از بخش‌ها و درمانگاه‌ها به بيمارستان‌هاي ديگر دانشكده انتقال يافت و بخش‌هاي ديگري از ساير بيمارستان‌ها به اين بيمارستان منتقل شد.

در سال 1344 تشكيلات بيمارستان رازي شامل دو بخش داخلي و بخش پوست و بخش جراحي و قسمت آزمايشگاه باليني و بخش راديولوژي درمانگاه‌هاي تابعه بوده است.

تلفن بیمارستان رازی
آدرس بیمارستان رازی
تهران – خيابان وحدت اسلامي – ميدان وحدت اسلامي – بن بست رازي – بيمارستان تخصصي پوست رازي
ایمیل
razihospital@sina.tums.ac.ir
مسیریابی
امتیازی ثبت نشده.
هیچ نظری ثبت نشده.

مراکز درمانی مشابه

دکتر آرمان طاهری، فلو شیپ درد، اینترونشنیست (درمان دردهای بعد از عمل جراحی کمر، درد صورت و سر درد)