دانشگاه علوم پزشکی زابل
سیستان و بلوچستان / زابل :استان / شهرستان
0542-2225160 :تلفن
زابل، میدان جهاد، خیابان شهید باقری، ستاد مرکزی دانشگاه علوم پزشکی زابل :آدرس
http://www.zbmu.ac.ir :وب سایت
info@zbmu.ac.ir :ایمیل
توضیحات :
دانشکده علوم پزشکی از سال 1370 به عنوان یکی از دانشکده های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان فعالیت خود را آغاز نمود. روند گسترش دانشکده از ابتدای سال 1381 بطور رسمی شروع شد . به استناد رای صادره یکصد و سی و ششمین جلسه شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در تاریخ 79/4/8 در بخش آموزش عالی استقلال آموزشی اداری مالی دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زابل مورد موافقت قرارگرفت و در سال 1380 اعتبارات بخش آموزش با ردیف بودجه ای به شماره 125402 از اعتبارات آموزشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان منفک گردید .

 

بخش بهداشت و درمان نیز در سال 1381 براساس مصوبه نود و ششمین جلسه شورای عالی اداری کشور به استناد صورتجلسه شماره 135335/1905 مورخ 81/7/24 با ردیف بودجه ای 125403 از دانشگاه علوم پزشکی زاهدان منتزع گردید و از آن پس این دانشکده به عنوان دستگاه اجرائی مستقل متولی امر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی در منطقه سیستان به رسمیت شناخته شد و در سال 1384 بدنبال اولين سفر ریاست محترم جمهور و بر اساس مصوبات هیئت محترم وزیران در استان سیستان و بلوچستان از دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه ارتقاء یافت و متعاقب آن در سال 85 دانشکده های پزشکی ، داروسازی ،بهداشت و آموزشکده فوریتهای پزشکی و دانشکده پیراپزشکی ایجاد و راه اندازی شد .

در حال حاضر دانشگاه زابل دارای پنج دانشکده ،81 عضو هیات علمی ، 2146 دانشجو در مقطع کارشناسی می باشد.

 

درباره ایران درمان

سایت ایران درمان با حدود 10 هزار بازدید روزانه در روزهای کاری، در نوع خود پربازدیدترین سایت مرجع اطلاعات پزشکان، دندانپزشکان و مراکز درمانی است. این سایت به طور رسمی کار خود را از سال 1387 آغاز نموده است.

مزایای عضویت

ایجاد صفحه اختصاصی برای پزشک و مراکز

عضویت آسان و کم هزینه

درج اطلاعات شخصی و کاری پزشک

قابلیت جستجوی پیشرفته

بازدید روزانه بالا و هدفمند پزشکی

استفاده از مطالب وبسایت

هرگونه استفاده از مطالب وبسایت تنها با ذکر نام و منبع وبسایت به صورت زیر مجاز است
www.irandarman.com