چگونه سلامت مو را بهبود ببخشیم؟

اگر موهایتان به نظر بی روح و بی حالت میرسد، ممکن است نیاز به تقویت داشته باشد. اگر چه ممکن است فکر کنید موهایتان ماهیتا زیبا نیست، اما ممکن است علت آن رفتار خود شما باشد. موهای بی حالت و مرده ممکن است به علت آسیب حرارتی، مدل دادن بیش از حد، کمبود ویتامین یا عدم مراقبت از آن به چنین وضعیت در آمده باشند. درباره مراقبتهای مو در خانه برای درخشان و سالم شدن مو با پزشک متخصص صحبت کنید.

گام اول

موی خود را با برس حاوی موی طبیعی شانه بکشید. موی طبیعی برس، روغن پوست سر را به صورت یکنواخت در سرتاسر سر پخش میکند و روغن سر را به انتهای مو میرساند در نتیجه مو نرم و درخشان میشود.

گام دوم

آب گرم و سرکه سیب را در یک کاسه به نسبت دو به یک مخلوط کنید و این ترکیب را درست پس از دوش گرفتن، روی سر خود بریزید. بگذارید این محلول روی مویتان به مدت چند دقیقه بماند سپس موهایتان را با شامپو و نرم کننده مثل همیشه بشویید. سرکه سیب pH مو را متعادل کرده و آن را سالم و درخشان میکند.

گام سوم

دو بار در هفته 100 گرم گوشت گاو بدون چربی مصرف کنید تا سلامت موهایتان بهبود یابد. گوشت گاو حاوی پروتئین، روی، ویتامینهای ب و آهن است که سلامت موها را حفظ میکند.

گام چهارم

کپسول 250 میلی گرم روغن تخم کتان را سه مرتبه در روز مصرف کنید تا رطوبت طبیعی موهایتان بازگردد. روغن تخم کتان، موهای آسیب دیده و خشک را درخشان و براق میکند.

گام پنجم

دو مرتبه در هفته ماهی سالمون (یا ماهی های چرب دیگر) مصرف کنید. سالمون حاوی اسیدهای چرب امگا 3 است که سلامت و درخشندگی مو را حفظ میکند.

هشدارها

در صورتی که ریزش موی شدیدی تجربه میکنید، به متخصص مراجعه کنید.

توصیه ها

موهایتان را تا حد ممکن کمتر رنگ کنید تا از آسیب به مو جلوگیری کنید.

 

منبع: ایران درمان

هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد

 

درباره ایران درمان

سایت ایران درمان با حدود 10 هزار بازدید روزانه در روزهای کاری، در نوع خود پربازدیدترین سایت مرجع اطلاعات پزشکان، دندانپزشکان و مراکز درمانی است. این سایت به طور رسمی کار خود را از سال 1387 آغاز نموده است.

مزایای عضویت

ایجاد صفحه اختصاصی برای پزشک و مراکز

عضویت آسان و کم هزینه

درج اطلاعات شخصی و کاری پزشک

قابلیت جستجوی پیشرفته

بازدید روزانه بالا و هدفمند پزشکی

استفاده از مطالب وبسایت

هرگونه استفاده از مطالب وبسایت تنها با ذکر نام و منبع وبسایت به صورت زیر مجاز است
www.irandarman.com