ایمپلنت برای افراد دیابتی


دریافت خدمات ایمپلنت برای بیماران مبتلا به دیابت همواره چالشی هایی بوده است که کمتر تیم پزشکی توانسته با همکاری با یکدیگر این مشکلات را برای مبتلایان به دیابت حل کنند.
بیش از سی سال است که علم دندانپزشکی مبادرت به کاشت و جایگزینی دندان های از دست رفته به وسیله ایمپلنت کرده است. اما همواره در هر مقوله علمی و تکنولوژی، محدودیت و مستثنی وجود داشته و دارد. سال ها دندانپزشکان از بکارگیری این یافته ارزشمند برای افرادی که بیماری هایشان مانع از روند بهبود به موقع آنها می شد امتناع می کردند و معتقد بودند به علت احتمال عدم جوش خوردن استخوان و التیام زخم ها، ایجاد هرگونه جراحت در این نوع بیماران کار منطقی نیست.
امروزه طبق آخرين آمارهاي علمي می توان به این نکته اشاره کرد كه آنچه به عنوان معيار موفقیت در جامعه دندانپزشكي برای درمان ايمپلنت مطرح می شود، میزان کیفیت جنس و متریال بکار رفته در پیچ تیتانیومی ایمپلنت و چگونگی طراحی آن و سازگاریش با نسج بدن است. همچنین ساخت اصولی پروتز و نحوه قرارگیری آن بروی پایه ایمپلنت از دیگر موارد است.
ميزان قند خون ناشتا است. اگر فرد، دارای دیابت كنترل شده باشد و قند بیمار تحت نظارت پزشك معالج آن در چهارچوب تعیین شده قرار گیرد و عدد HbA1C زير عدد 7 باشد، احتمال موفقیت آمیز بودن ايمپلنت 98% مي باشد، اما شایان ذکر است این عدد هرچه بیشتر باشد این شانس کمتر خواهد بود.
در نهایت رعایت بهداشت و پیگیری جلسات درمان و معاینه، مهم ترین عامل پس از مرور زمان در نگهداری و افزایش طول عمر ایمپلنت است. در بیماران دیابتی این نگهداری بیش از دیگر افراد اهمیت دارد، زیرا افراد دیابتی مستعد انباشتگی جرم و پلاک میکروبی دندان هستند و این پلاک میکروبی روی قند خون آنها نیز تاثیر مستقیم دارد و همچنین باعث تحلیل لثه آنها می شود که در نهایت منجر به از دست رفتن ایمپلنت و حتی دندان های فرد دیابتی می شود. با استناد به مطالب یاد شده می توان این نوید را به بیماران دیابتی داد که با کنترل قند خونشان و رعایت موارد ذکر شده می توانند از این درمان برای جایگزینی دندان های از دست رفته خود بهره مند شوند.

 

 کلینیک دندانپزشکی تابان

درباره ایران درمان

سایت ایران درمان با حدود 10 هزار بازدید روزانه در روزهای کاری، در نوع خود پربازدیدترین سایت مرجع اطلاعات پزشکان، دندانپزشکان و مراکز درمانی است. این سایت به طور رسمی کار خود را از سال 1387 آغاز نموده است.

مزایای عضویت

ایجاد صفحه اختصاصی برای پزشک و مراکز

عضویت آسان و کم هزینه

درج اطلاعات شخصی و کاری پزشک

قابلیت جستجوی پیشرفته

بازدید روزانه بالا و هدفمند پزشکی

استفاده از مطالب وبسایت

هرگونه استفاده از مطالب وبسایت تنها با ذکر نام و منبع وبسایت به صورت زیر مجاز است
www.irandarman.com